Zabiegi z zakresu hodowli lasu w Lesie Młociny

Opublikowano: 05 grudzień 2022

Miejsce: LAS MŁOCINY (oddz. 2f i 2d)

Termin: 01.12.2022 - 16.12.2022r. 

Charakter prac: zabiegi z zakresu hodowli lasu – trzebież późna

Podstawa: Przedmiotowe prace stanowią realizację zadań gospodarczych określonych w planie Urządzania Lasu dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy na lata 2018-2027

Cel prac: Celem prac pielęgnacyjnych prowadzonych w drzewostanach jest poprawa warunków wzrostu najbardziej żywotnych drzew poprzez rozluźnienie zwarcia koron umożliwiające im rozbudowę aparatu asymilacyjnego, rozrost koron i wzrost grubości pnia, co poprawi statykę drzew. Podczas zabiegu trzebieży usunięte zostaną indywidualnie wyselekcjonowane drzewa w tym: zaatakowane przez jemiołę, ograniczające przestrzeń życiową i stanowiące konkurencję dla drzew, które w przyszłości stanowić będą trzon drzewostanu, a także niektóre najmniej stabilne i podatne na uszkodzenia drzewa, oraz osobniki gatunków niezgodnych z potencjałem siedliska – o charakterze inwazyjnym (akacja, dąb czerwony, klon jesionolistny) lub najmniej żywotne. Wycinka ww. drzew poprawi warunki wzrostu drzewom właściwym danemu siedlisku, wykazującym największą witalność i żywotność, co jest szczególnie ważne dla utrzymania trwałości drzewostanów o charakterze monokultur oraz obszarów leśnych zniekształconych przez negatywny wpływ miasta. Długookresowym skutkiem przeprowadzanych cyklicznie prac jest wzmocnienie trwałości i stabilności drzewostanów oraz poprawa bezpieczeństwa dla osób odwiedzjących kompleksy leśne.

Sprawdź również

Prace pielęgnacyjne drzewostanów w lesie przy ul. Insurekcji i Lidzbarskiej

01 luty 2023

Wycinki związane z budową Gazociągu Warszawskiego

09 styczeń 2023

Prace pielęgnacyjne w drzewostanach w pierwszym kwartale 2023 r.

09 styczeń 2023

Zabiegi z zakresu hodowli lasu w Lesie Młociny

05 grudzień 2022
Lasy Miejskie - Warszawa
Adres
ul. Korkowa 170A
04-549 Warszawa
Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 22 612 25 60
Godziny otwarcia
  • Pn - Pt
    7.30 – 15.30
  • Sb - Nd
    Nieczynne
Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej Lasów Miejskich
Adres
ul. Rydzowa 1A
02-973 Warszawa
Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 506 395 592
Leśne laboratorium
Park przy Bażantarni
© Wszelkie prawa zasteżone.
Lasy Miejskie Warszawa.
Dostępne strony internetowe WCAG