Leśna Triada Biegowa - „Szlak w stronę lata”

Opublikowano: 13 czerwiec 2024

Powitajmy lato na sportowo!

Już w najbliższą sobotę 15 czerwca w Lesie Kabackim odbędzie się kolejna edycja Leśnej Triady Biegowej - „Szlak w stronę lata”.

Dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w:

- biegu na dystansie 5 km (młodzież i dorośli)
- biegu dziecięcym na trasie o długości 500 m i 1000 m
- spacerze nordic walking

Udział w imprezie jest bezpłatny. Aby wziąć udział w sportowej rywalizacji wystarczy zarejestrować się pod linkiem. Na biegi dziecięce będzie można się zarejestrować w dniu wydarzenia w Biurze Zawodów. Więcej praktycznych informacji dotyczących udziału w imprezie dostępna jest na stronie współorganizatora Aktywnej Warszawy.

Przyrodniczo-sportowe atrakcje

Na uczestników oraz towarzyszące im osoby czekają przyrodnicze i sportowe animacje przygotowane przez edukatorów: Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz MPO, Move Camp - sportowa akademia oraz Teatr Capitol.

Będzie też można wziąć udział w otwartych warsztatach stolarskich, a także edukacyjnych z zakresu pszczelarstwa i bartnictwa.

Wyjątkową atrakcją tego dnia będzie możliwość odwiedzenia zabytkowej, odremontowanej Leśniczówki w Lesie Kabackim. Będzie to również doskonała okazja, by przespacerować się po jednym z największych rezerwatów na Mazowszu, jakim jest Las Kabacki.

 

Sprawdź również

Warszawskie Drzewo Roku 2024

17 lipiec 2024

Zapraszamy na lipcowe weekendowe wydarzenia

01 lipiec 2024

Sekrety życia zagrożonego gatunku - krótka historia o żółwiu błotnym

28 czerwiec 2024

Uwaga na kleszcze - nie rezygnuj ze spacerów w lesie

19 czerwiec 2024