W mediach i internecie
Podstawowym źródłem wiedzy każdego przyrodnika są różnego rodzaju książki, atlasy i przewodniki. Dobrym uzupełnieniem jest Internet, który pełen jest informacji podanych w przyjemny do słuchania i oglądania sposób.
Wszystkim, których chcą poszerzyć wiedzę na temat przyrody polecamy nasze materiały filmowe, wykłady oraz wystąpienia, w których omawiamy różne przyrodnicze zagadnienia.
Nasze wystąpienia odnaleźć można także na innych kanałach – dobrym przykładem jest Wszechnica FWW we współpracy z którą tworzymy wykłady dotyczące różnych przyrodniczych zagadnień:
Zachęcamy do oglądania filmów z naszym udziałem
Seria filmów Czerwona Księga Zwierząt w Polsce. Poznajcie tajniki zwierząt chronionych w Polsce
Jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, żeby była chętnie przez nie zasiedlana? W tym filmie tłumaczymy jak powinna być zbudowana bezpieczna dla ptaków budka lęgowa.
Seria Miłość w świecie zwierząt. Zdradzamy tajemnice godowe i mechanizmy dobierania się zwierząt w pary.
W filmie pod tytułem „Tajemnicze tropy i ślady zwierząt” opowiadamy o cechach charakterystycznych tropów oraz uczymy je rozpoznawać.
Jak przetrwać zimę w lesie? O strategiach zwierząt na przetrwanie mrozów dowiecie się z filmu pod tytułem „Czy zwierzęta marzną zimą?”.
Rośliny i zwierzęta a ich znaczenie dla Polaków. Oglądając film pod tytułem „Przyrodnicze symbole Polski” poznacie dokładniej gatunki, które wszyscy znamy.
Nomenklatura w świecie zwierząt. Tłumaczymy jak poprawnie nazywać zwierzęta.
Czy należy dokarmiać dzikie zwierzęta? Jeśli tak, to kiedy i czym? Opowiadamy o dobrych praktykach
Jakie są najgroźniejsze zwierzęta w Polsce? Czy któreś z nich jest zagrożeniem dla człowieka? Wskazujemy czego należy bać oraz jak się chronić.
O zwierzętach, które żyją w rodzinach i stadach. Opowiadamy o więzach rodzinnych różnych gatunków zwierząt.
Sowy przedstawiane są w popkulturze jako symbol mądrości. A jaki ma to związek z rzeczywistością? Przygotowaliśmy dla was mnóstwo wiedzy o sowach.
Przyroda przechodzi nieustające przemiany. Prezentujemy serię o zmianach w przyrodzie związanych ze zmieniającymi się porami roku.