Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli.

Wszystkie realizowane przez nas tematy i scenariusze są dostosowane do wieku uczniów i uwzględniają zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zajęć znajdą się w Państwa planach edukacyjnych.

 

 

Przypływ radości - narodziny młodości (zajęcia terenowe) – czerwiec 2021

Wiosna to wspaniała pora roku: dni stają się coraz dłuższe, jest coraz cieplej a ożywiona słońcem przyroda wciąż się zmienia. Po długim czasie obostrzeń, które stały się barierą we wspólnym poznawaniu lasu, serdecznie zapraszamy na wycieczkę do lasu, podczas której odkryjemy wiosenne tajemnice oraz przekonamy się, że na każdym kroku mamy do czynienia z jakimś zwierzęciem lub rośliną.

Wiosna to czas kiedy w lesie rozlegają się zupełnie nietypowe dźwięki, pojawiają nowe kolory i zapachy. Stukanie, rechotanie, ryczenie i pracowicie szykowane gniazda zapowiadają, że już niedługo w lesie zamieszkają młode zwierzęta. Na zajęciach uczestnicy poznają najciekawsze leśne rodziny. Wspólnie będziemy zastanawiali się czy lepiej jest mieć mało czy dużo dzieci, czy wszyscy rodzice tak samo opiekują się potomstwem i tyle samo czasu poświęcają na życie rodzinne? Czy słodkie i bezbronne łoszaki, warchlaki i niedoliski potrzebują naszej pomocy, czy lepiej będzie im dorastać w lesie?

Nie przegapmy tego, co nam oferuje przyroda.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia.

Czas trwania 90 minut.

Zajęcia organizowane są przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.